ثبت و چاپ آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

ثبت آگهی روزنامه

جاپ آگهی روزنامهسامانه آنلاین ثبت انواع آگهی در روزنامه ها

            مشاوره و راهنمایی      02165579304 

مشاوره فوری     02165579304

ثبت آگهی

گم شدن گذرنامه

سامانه هوشمند و آنلاین ثبت آگهی روزنامه

مفقودی گذرنامه

گذرنامه یا پاسپورت یکی از مدارک شناسایی رسمی است که از سوی دولت‌ها برای شهروندانشان صادر می‌شود. با این مدرک دولت مربوطه از دیگر دولت‌ها اجازه می‌خواهد تا به شهروندان مربوطه اجازه ی گذر یا ورود به خاک آن کشورها را بدهند. به اجازه‌ای که به این منظور از دیگر دولت‌ها گرفته می‌شود، ویزا گفته می‌شود. گذرنامه از یک سو مجوز خروج فردی است که دارای تابعیت سیاست داخلی آن کشور است و از سوی دیگر، تضمین‌ کننده ی امنیت و حقوق مسافر در قلمرو دیگر کشورها به معنی پذیرش آن از سوی کشور مبدأ است. این موضوع، تابع قدرت سیاسی و بین ‌المللی کشور صادرکننده گذرنامه است. اگر کشوری بخواهد می‌تواند به فرد بدون گذرنامه نیز اجازه ی ورود به آن کشور یا مسافرت با شرکت هواپیمایی دولتی آن کشور را بدهد.

تا پیش از جنگ جهانی اول، گذرنامه‌ها عکس‌دار نبودند و پس از پایان جنگ، گذرنامهٔ عکس‌دار، الزامی ‌شد که در نخستین روزهای اجباری شدن گذرنامهٔ عکس‌دار، درخواست ‌کنندگان می‌توانستند عکس دلخواه خود و حتی عکس دسته‌ جمعی یا خانوداگی را برای گذرنامه انتخاب کنند.

گم شدن گذرنامه می‌تواند دردسرساز باشد و احتمال سوءاستفاده از گذرنامه مفقودی بسیار زیاد است در صورت مفقود شدن گذرنامه فوراً باید برای گرفتن گذرنامه المثنی اقدام کرد. در این مقاله به شرح کامل اقداماتی می‌پردازیم که در صورت گم شدن پاسپورت خود و به منظور گرفتن پاسپورت جدید باید انجام دهید.

 

آگهی مفقودی پاسپورت

درصورت گم شدن گذرنامه به منظور پیگیری و اطلاع از پیدا شدن یا پیدا نشدن مدرکتون ابتدا باید به سایت پست یافته مراجعه کنید. اداره پست مدارک پیدا شده را که یا در صندوق پستی می اندازند یا حضوری تحویل می دهند در این سایت به ثبت می رساند به همین دلیل برای اطلاع از وضعیت مدرکتان باید به این سایت مراجعه کنید.در صورت پیدا شدن مدرکتان همراه با یکی از مدارک عکس دار مثل کارت ملی یا شناسنامه به اداره پست مراجعه می کنید و پس از انجام اقدامات لازم مدرک را تحویل می گیرید.

 

آگهی مفقودی گذرنامه

در صورت پیدا نشدن گذرنامه، شما باید سریعاً مفقود شدن آن را به اداره گذرنامه اعلام کنید تا گذرنامه گمشده مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار نگیرد. البته برای انجام این کار نیازی به انتشار آگهی مفقودی گذرنامه ندارید. پلیس بین‌الملل (اینترپل) برای ثبت پاسپورت‌های مفقودی سامانه‌ای دارد که آخرین وضعیت پاسپورت‌های گم‌شده در آن ثبت می‌شود. بنابراین شما با اعلام مفقودی گذرنامه خود به پلیس، در واقع مفقودی گذرنامه و اطلاعات مربوط به آن را در سامانۀ اینترپل نیز ثبت خواهید کرد. در صورت پیدا شدن گذرنامه، شما باید آن را به پلیس اطلاع دهید تا اطلاعات پاسپورت شما در سامانۀ اینترپل نیز به روز شود. اقدام فوری شما برای اعلام مفقودی گذرنامه به پلیس کافی است. بنابراین در صورت گم کردن پاسپورت خود فقط کافی است با مراجعه به نزدیک‌ترین دفتر پلیس+۱۰ مراتب مفقودی پاسپورت خود را اعلام نمایید. پر کردن فرم‌های مفقودی در این دفاتر، پاسپورت گم ‌شده را از اعتبار ساقط خواهد کرد. ایرانیان خارج از کشور در این موارد باید به سفارت‌خانه ایران در کشور محل اقامت خود بروند یا به دفتر حفاظت از منافع ایران مراجعه کنند و مراتب گم شدن پاسپورت خود را اطلاع دهند. با اعلام مفقودی گذرنامه این اطلاعات در اختیار پلیس محلی نیز گذاشته می ‌شود.اگر تاریخ اعتبار گذرنامه گم ‌شده شما تمام شده است، برای دریافت گذرنامه جدید کافی است به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید. اما اگر گذرنامه مفقودشده شما دارای اعتبار است، برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی باید به سرعت برای دریافت گذرنامه المثنی اقدام کنید. البته وضعیت اقامتی افراد در چگونگی دریافت گذرنامه المثنی تأثیر دارد. تأکید پلیس برای اعلام سریع مفقودی گذرنامه شهروندان به این خاطر است که گذرنامه گمشده مورد جعل و سوءاستفاده افراد سودجو و جاعلان قرار نگیرد.

 

مدارک برای گرفتن گذرنامه المثنی (پاسپورت المثنی)

۱. تکمیل دو برگ فرم صدور گذرنامه

۲. کپی صفحات دو و سه و در صورت موجود بودن صفحۀ دارای مُهر آخرین خروج و یا فرم استعلام خروج قانونی

۳. اصل شناسنامۀ ایرانی و دو سری کپی از تمام صفحات شناسنامه

۴. اصل کارت شناسایی ملی و کپی آن

۵. سه قطعه عکس ۳×۴ جدید از روبه ‌رو و بدون عینک و کلاه و لنزهای رنگی

۶. رسید پرداخت هزینه صدور مجدد گذرنامه

۷. نامه اعلام سرقت پاسپورت با تأیید پلیس محلی

۸. اعلام چگونگی مفقود شدن گذرنامه در دو نسخه

دقت کنید که گذرنامه ایرانی برای تمام افراد بالای پانزده سال باید عکس‌دار باشد. همچنین در عکس بیومتریک بانوان باید حجاب کامل اسلامی رعایت شده باشد. همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، احتیاجی به چاپ آگهی مفقودی گذرنامه در روزنامه ‌ها نیست.

 

هزینه دریافت گذرنامه المثنی

با ارائه مدارک مورد نیاز ، پر کردن فرم های مخصوص و پرداخت هزینه مربوطه اقدام به ثبت درخواست تمدید یا تعویض پاسپورت کنید . هزینه تعویض و یا تمدید پاسپورت گذرنامه در سال ۱۴۰۰ با احتساب هزینه پست حدود ۱۲۰ هزار تومان در مجموع می شود که باید از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفاتر پلیس ۱۰+ پرداخت شوند. در صورتی که هیچگونه مشکلی وجود نداشته باشد بین یک هفته تا ۲۰ روز طول می کشد تا پاسپورت جدید به آدرس محل سکونت فرد متقاضی ارسال گردد.

 

چند نکته مهم

طبق ماده ی ۱۸ قانون گذرنامه، کلیه ی افراد زیر ۱۸ سال برای اخذ گذرنامه نیاز به اجازه ی کتبی ولی یا قیم خود را دارند.
طبق تبصره ی ۴ این ماده، کلیه ی زنان ایرانی متأهل، برای اخذ گذرنامه نیازمند اجازه ی کتبی همسرانشان هستند، اگر چه که زنانی که با همسرانشان مقیم کشور خارجی هستند یا آن‌هایی که همسر خارجی دارند نیازی به اجازه ندارند.
دختران مجرد بالای ۱۸ سال احتیاجی به اجازه ی کتبی از ولی خود ندارند.
کلیه ی مردان ایرانی باید یا دارای کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت باشند، یا اجازه ی کتبی اداره وظیفه عمومی را اخذ کرده باشند.

گم شدن گذرنامه

گذرنامه ………….. فرزند ……………. به کدملی ……………. در تاریخ ………………. مفقود گردیده و از درجه اعتبار ساقط است.

پیمایش به بالا