ثبت و چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار

جاپ آگهی در روزنامهسامانه آنلاین ثبت آگهی روزنامه و چاپ در روزنامه های کثیرالانتشار

برای راهنمایی و مشاوره از آیکنپاسخگوی آنلایناستفاده کنید

گم شدن کارت بازرگانی

سامانه هوشمند و آنلاین ثبت آگهی روزنامه

کارت بازرگانی چیست؟

پیش از هر چیز باید شما را از خطر مفقودی و گم شدن کارت بازرگانی و سوء استفاده های مختلف از آن و همچنین نحوه گرفتن المثنی آن آگاه نماییم.

در قوانین ایران، فقط افرادی حق صادرات و واردات کالا را دارند که دارای کارت بازرگانی معتبر باشند. تمام اشخاص حقیقی و حقوقی موظف به گرفتن این مدرک از اتاق بازرگانی هستند. این اصل برای مدیران عامل شرکت‌ های بازرگانی و تاجران ایرانی یکسان است. در واقع کارت بازرگانی به افراد اجازۀ قانونی تجارت را می‌دهد.
در صورت گم شدن کارت بازرگانی درج آگهی مفقودی در روزنامه ‌های کثیرالانتشار و درخواست تعلیق آن نیز به معنای بی ‌اعتبار شدنش است. صادر شدن این کارت برای بازرگانان و شرکت‌های خارجی نیازمند معاملۀ متقابل است. به این معنی که کشور آنها نیز به بازرگانان و شرکت‌های ایرانی اجازۀ فعالیت مشابه را بدهد. اعتبار کارت بازرگانی در حال حاضر یک سال است، با این حال می‌توان تحت شرایطی آن را تمدید کرد.

 

مفقودی کارت بازرگانی

کارت بازرگانی از جمله مدارک شناسایی معتبری است که امکان سوءاستفاده از آن به شکل‌های مختلف وجود دارد. بنابراین در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن کارت بازرگانی خود باید فوراً گم شدن آن را گزارش دهید. برای این منظور، شما باید یک نوبت آگهی مفقودی کارت بازرگانی در یکی از روزنامه‌ های کثیرالانتشار نشر بدهید. علاوه بر پیشگیری از سوءاستفاده ‌های احتمالی، برای گرفتن کارت بازرگانی المثنی نیز به چاپ این آگهی نیاز خواهید داشت.

همچنین چنانچه شما قصد تعلیق کارت بازرگانی خود به دلایلی دیگر را داشته باشید، باز هم درج آگهی در روزنامۀ کثیرالانتشار الزامی است. اگر مدارک شما به سرقت رفته است حتماً آن را به نیروی انتظامی نیز اطلاع دهید. گفتنی است که همیشه مراجعه به سایت «پُست‌یافته» برای آگاهی از پیدا شدن احتمالی مدرک گم‌شدۀ شما نیز ضروری است.

 

آگهی مفقودی کارت بازرگانی

نخستین اقدامی که باید پس از گم شدن یا دزدیده شدن کارت بازرگانی انجام دهید، دادن آگهی به یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار است. انتشار این آگهی به معنای اطلاع‌ رسانی رسمی شما در این زمینه است. برای انجام این کار، لازم است شمارۀ کارت بازرگانی و نام خود یا شرکتتان را به یکی از روزنامه‌ های صبح کشور بدهید. توجه داشته باشید که تنها چاپ یک نوبت آگهی اعلام مفقودی کارت بازرگانی در یکی از روزنامه ‌های کثیرالانتشار کافی است. متن آگهی مفقودی کارت بازرگانی نیز به این شکل تنظیم می‌شود: کارت بازرگانی به شمارۀ … به نام شرکت/شخص … مفقود شده و از درجۀ اعتبار ساقط است.

 

مدارک برای گرفتن کارت بازرگانی المثنی

مهم‌ترین مدرکی که برای درخواست کارت بازرگانی المثنی به آن نیاز دارید، آگهی مفقودی کارت بازرگانی در یک روزنامۀ کثیرالانتشار است. پس از آن کافی است آگهی روزنامه را به اتاق بازرگانی ارائه دهید و با پر کردن فرم تقاضای تعلیق، برای اخذ کارت المثنی اقدام کنید. به منظور ثبت ‌نام برای گرفتن کارت جدید باید به قسمت عضویت در سایت اتاق بازرگانی مراجعه نمایید. هزینۀ صدور کارت بازرگانی المثنی نیز به صورت آنلاین از شما گرفته می‌شود. همچنین اگر قصد تمدید همزمان کارت خود را دارید می‌توانید با ارائۀ مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پروندۀ تمدید کارت عضویت و بازرگانی اشخاص حقیقی و حقوقی این کار را به سرانجام برسانید.

 

نحوۀ گرفتن کارت بازرگانی المثنی

نکتۀ بسیار مهمی که هنگام درخواست دریافت کارت بازرگانی المثنی وجود دارد این است که حتی اگر اعتبار کارت شما به پایان رسیده باشد نیز باید این فرایند را طی کنید. در واقع حتی اگر هنگامی متوجه مفقودی کارت خود شده‌اید که قصد تمدید آن را دارید، باز هم ابتدا باید درخواست المثنی بدهید تا کارت شما تعلیق شود و سپس عملیات تمدید را انجام دهید. معمولاً این فرایند همزمان انجام می‌شود و کارت جدید شما با اعتبار تازه صادر می ‌شود.

اخذ المثنی کارت بازرگانی زمان می ‌برد، بنابراین توصیه می‌شود در گام اول هر چه سریعتر آگهی مفقودی را به یک روزنامۀ کثیرالانتشار بدهید. سپس می‌توانید برای گرفتن کارت جدید خود در زمان مناسب به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مراجعه کنید.

گم شدن کارت بازرگانی

بدینوسیله اعلام می دارد کارت بازرگانی به شماره ……….. به نام شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا مفقود گردیده و از درجه اعتبار ساقط می باشد – محمد حسین رفان – مدیر عامل و عضو هیات مدیره

گم شدن کارت بازرگانی
پیمایش به بالا