ثبت و چاپ آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

ثبت آگهی روزنامه

جاپ آگهی روزنامهسامانه آنلاین ثبت انواع آگهی در روزنامه ها

            مشاوره و راهنمایی      02165579304 

مشاوره فوری     02165579304

ثبت آگهی

گم شدن مدرک تحصیلی

سامانه هوشمند و آنلاین ثبت آگهی روزنامه

مفقودی مدرک تحصیلی 

مدرک تحصیلی سندی است که پس از گذراندن دوره‌های تحصیلیِ تعریف ‌شده در هر دانشگاه یا مدرسه صادر می‌شود و حاوی مشخصات شخص صاحب مدرک، مرجع صادرکننده، مشخصات رشته و تاریخ اخذ وغیره است وهمچون سایر مدارک شناسایی از اعتبار بالایی برخوردار است. به همین جهت در صورت مفقود شدن مدرک تحصیلی باید نسبت به ثبت آگهی مفقودی مدرک تحصیلی اقدام تا امکان سوء استفاده از مدرک مورد نظر از بین رفته و برای متقاضی، مدرک المثنی صادر شود. تفاوتی ندارد که مدرک مورد نظر برای کدام دانشگاه است (پیام نور، آزاد یا …) و یا به چه سطحی از تحصیلات تعلق دارد؛ مدرک اتمام دوره دبستان است یا سیکل و یا پیش دانشگاهی! این مدارک در زمان مفقود شدن هیچ گونه تفاوتی با مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نداشته و باید برای چاپ آگهی مفقودی مدرک تحصیلی اقدام نمود. حال در مطلب زیر به طور کامل به اقدامات لازمه بعد از گم شدن مدرک تحصیلی توضیح داده شده است.

 

مدرک تحصیلی مفقودی

درصورت گم شدن مدرک تحصیلی به منظور پیگیری و اطلاع از پیدا شدن یا پیدا نشدن مدرکتون ابتدا باید به سایت پست یافته مراجعه کنید. اداره پست مدارک پیدا شده را که یا در صندوق پستی میندازند یا حضوری به اداره پست تحویل میشود در این سایت به ثبت می رساند که در صورت گم شدن مدرک تحصیلی در گام نخست برای پیگیری آن وارد این سامانه شوید و با وارد کردن نام، نام خانوادگی و دیگر مشخصات از پیدا شدن یا نشدن مدرک دانشگاهی خود مطلع شوید در صورت پیدا شدن مدرکتان همراه با یکی از مدارک عکس دار مثل کارت ملی یا شناسنامه به اداره پست مراجعه میکنید و پس از انجام اقدامات لازم مدرک را تحویل می گیرید.

 

آگهی مفقودی مدرک تحصیلی

در صورت پیدا نشدن مدرک اولین اقدام لازمه ثبت آگهی مفقودی در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار است هم به جهت جلوگیری از سوءاستفاده شدن مدرک و هم اینکه تقریباً همۀ دانشگا‌ه‌های سراسری برای صدور مدرک دانشگاهی المثنی از شما می‌خواهند که ابتدا برای درج آگهی مبنی بر مفقودی مدرک دانشگاهی در روزنامه‏‌های کثیرالانتشار اقدام کنید. این موضوع برای تمام انواع مدارک دانشگاهی اعم از مفقود شدن مدرک لیسانس، مفقودی مدرک فوق‌لیسانس، گم شدن مدرک دکترا یا مفقود شدن مدرک کاردانی صادق است. و هم اینکه دانشگا‌ه‌های مختلف کشور، برای دریافت مدرک دانشگاهی المثنی قوانین متفاوتی دارند. به عنوان نمونه ، در دانشگاه غیاث‌الدین کاشانی، متن آگهی اعلام مفقودی مدرک تحصیلی را اداره کل دانش‌آموختگان تهیه کرده است و از شما می‌خواهد که در سه نوبت و هر دو ماه یک بار آگهی گم شدن مدرک تحصیلی خود را در یک روزنامه کثیرالانتشار چاپ کنید یا در دانشگاه آزاد دزفول از شما می‌خواهد که در سه نوبت و هر دو هفته یک بار آگهی مفقودی خود را در چاپ کنید. در دانشگاه آزاد شما باید متن آگهی فقدان مدرک تحصیلی را با نظر معاونت دانشجویی دانشگاه تهیه کنید و آنگاه آگهی مفقودی مدرک تحصیلی خود را هر دو هفته یکبار با هزینه شخصی و در سه نوبت، در یکی از جراید کثیرالانتشار چاپ نمایید. سپس شما باید دو نسخه از روزنامه منتشر شده را که متضمن آگهی مفقودی مدرک دانشگاهی شماست، به دانشگاه تحویل دهید. گاهی برای گم شدن گواهی موقت دانشگاهی، درج دو نوبت آگهی مفقودی در روزنامه مورد تأیید دانشگاه کافی است. همچنین گاهی دانشگاه از شما خواهد خواست که آگهی مفقودی منتشر شده را به ادارۀ مطبوعات وزارت ارشاد اسلامی هم ارسال نمایید. پس در این زمینه پیش از انجام هر کاری بهتر است شرایط صدور مدرک المثنی را از دانشگاه محل تحصیل خود استعلام نمایید چنانچه مدرک دانشگاهی گم شده شما از طریق درج آگهی مفقودی در روزنامه‌ها پیدا نشد، دانشگاه مراحل بعدی را برای صدور مدرک المثنی طی می ‌کند.

یکی از سوءاستفاده های بارز مدارک تحصیلی اجاره دادن آن است که این مورد با افزایش تعداد فارغ‌ التحصیلانِ بیکار رو به رونق است. یکی از شرایط معمول برای استخدام، داشتن سابقه کاری است. با توجه به این که بسیاری از افرادی که تازه فارغ‌التحصیل شده‌اند فاقد هرگونه سابقه کاری هستند، اقدام به اجاره دادن مدرک تحصیلی خود می‌کنند تا ضمن کسب درآمد، یک سابقه کاری نیز به کارنامه خود بیفزایند. از سوی دیگر، شرکت‌های عمرانی نیز برای مناقصه‌ها و مزایده‌ها نیاز به رتبه ‌بندی دارند که به این روش اقدام به استخدام صوریِ فارغ‌التحصیلان در شرکت خود می‌کنند. مبالغ اجاره، با توجه به نوع مدرک، بیمه، سابقه کار فارغ‌التحصیلان، شهر محل سکونت و مدت ‌زمان اجاره، متفاوت است که معمولاً در شهرهایی که پروژه‌های عمرانی بیشتری دارند قیمت مدرک تحصیلی بیشتر است حال ممکن است درصورت دزدیده شدن یا گم شدن مدرک تحصیلی این اقدامات نیز با مدرک شما توسط افراد سودجو انجام شود.

 

المثنی مدرک تحصیلی

همان‌طور که توضیح داده شد، مدارک لازم برای گرفتن مدرک تحصیلی المثنی در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است، اما به طور معمول تمام دانشگاه‌ها مدارک زیر را از شما درخواست خواهند کرد. برای اینکه بدانید دانشگاه شما به طور دقیق چه تعداد آگهی مفقودی منتشر شده یا کپی مدارک دیگر را از شما خواهد خواست، بهتر است به سایت رسمی دانشگاه خود مراجعه کنید، یا از ادارۀ آموزش محل تحصیل خود سؤال فرمایید.
تهیه یک برگ استشهاد محلی طبق فرم مربوطه و تأیید یکی از امضا‌های استشهاد توسط یکی از دفاتر اسناد رسمی
تنظیم متن آگهی فقدان مدرک تحصیلی با نظر معاونت دانشجویی یا آموزشی
نشر آگهی مفقودی مدرک دانشگاهی در یکی از جراید کثیرالانتشار (تعداد دفعات نشر آگهی مفقودی با توجه به قوانین دانشگاه تعیین می‌شود)
تحویل دستکم یک نسخه از روزنامه‌های منتشرشده به منظور تضمین چاپ آگهی مفقودی مدرک تحصیلی به اداره کل امور دانش‌آموختگان (تعداد دفعات چاپ آگهی به قوانین دانشگاه متقاضی بستگی دارد)
واریز هزینه صدور مدرک دانشگاهی المثنی

گم شدن مدرک تحصیلی

مدرک فارغ‌ التحصیلی اینجانب … فرزند … به شماره شناسنامه … و کد ملی … صادره از … در مقطع … رشته … صادره از دانشگاه … با شماره … در تاریخ … مفقود گردیده و فاقد اعتبار قانونی است. از یابنده تقاضا می‌شود اصل مدرک را به دانشگاه … به نشانی … ارسال نماید.

پیمایش به بالا