ثبت و چاپ آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

مفقودی کارت پایان خدمت

سامانه هوشمند و آنلاین ثبت آگهی روزنامه

گم شدن کارت پایان خدمت

کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت یکی از مهم ‌ترین مدارک شناسایی آقایان در ایران است که توسط سازمان وظیفه عمومی  صادر می شود بنابراین در صورت گم شدن کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت فوراً باید برای دریافت المثنی اقدام کرد. گام نخست برای گرفتن کارت المثنی، اعلام مفقودی کارت پایان خدمت است. سپس با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ باید مراحل قانونی آن را طی نمایید. در این مقاله به شرح کامل اقداماتی می ‌پردازیم که پس از گم شدن کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی باید انجام دهید. همچنین چگونگی انتشار آگهی مفقودی کارت معافیت سربازی را توضیح می‌ دهیم.

 

گم شدن کارت معافیت

پس از گم شدن کارت معافیت سربازی یا مفقود شدن کارت پایان خدمت بهتر است پیش از هر اقدامی به جست ‌وجوی آنلاین مدرک خود بپردازید تا از پیدا شدن احتمالی آن با خبر شوید. بنابراین پیش از چاپ آگهی مفقودی کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت حتماً از این موضوع اطمینان پیدا کنید. در مورد مدارک مفقودی مثل گواهینامه و شناسنامه این جست ‌وجو از طریق سامانۀ پُست ‌یافته یا ثبت ‌احوال انجام می ‌گیرد. اما در مورد مفقود شدن کارت پایان خدمت و گم شدن کارت معافیت سربازی این ‌طور نیست. شما باید سریعاً به وب‌ سایت «پلیس+۱۰» مراجعه کنید و در قسمت خدمات الکترونیک با وارد کردن مشخصات خواسته‌ شده، از پیدا شدن یا نشدن کارت معافیت گم ‌شده یا کارت پایان خدمت مفقودی خود اطمینان حاصل کنید. پس از آن، در صورت پیدا نشدن کارت مفقودی، باید برای گرفتن کارت معافیت سربازی المثنی و یا دریافت مجدد کارت پایان خدمت اقدام نمایید.

 

آگهی مفقودی کارت معافیت سربازی

طبق قوانین جدید، برای دریافت کارت پایان خدمت المثنی یا کارت معافیت سربازی المثنی، باید گواهی درج آگهی مفقودی کارت پایان خدمت سربازی یا کارت معافیت خود را ارائه دهید. البته ارائۀ قسمت بریده‌ شدۀ آگهی مفقودی کارت معافیت سربازی یا کارت پایان خدمت در روزنامه‌ های کثیرالانتشار نیز مورد قبول است. در این قسمت، توضیح جامعی دربارۀ شیوۀ ثبت آگهی مفقودی کارت معافیت سربازی و همین‌طور درج آگهی مفقودی کارت پایان خدمت می ‌آوریم و در قسمت‌ های بعد به مدارک دیگری می‌ پردازیم که برای دریافت مجدد کارت پایان خدمت به آن نیاز دارید.

چاپ آگهی مفقودی کارت پایان خدمت در روزنامه کثیرالانتشار باید در دو نوبت و به فاصله یک ماه انجام شود. انتشار آگهی مفقودی کارت معافیت سربازی در روزنامه کثیرالانتشار نیز به همین ترتیب است. اعلام رسمی گم شدن کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت، شما را از تبعات قانونی سوءاستفاده‌هایی که ممکن است از آنها انجام بگیرد دور نگه خواهد داشت. شما در متن آگهی مفقودی کارت پایان خدمت بر عدم اعتبار آن تأکید خواهید کرد. البته اگر درخواست صدور مجدد کارتی معیوب را دارید که لاشۀ آن موجود است، درج آگهی گم شدن کارت پایان خدمت یا معافیت لزومی نخواهد داشت.

 

 المثنی کارت پایان خدمت

پس از درج آگهی مفقودی کارت پایان خدمت یا کارت معافیت سربازی در روزنامه کثیرالانتشار،‌ شما باید بعد از گذشت چهار ماه از تاریخ مفقود شدن کارت پایان خدمت سربازی و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز شامل گواهی یا بریده آگهی چاپ ‌شده به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) مراجعه کنید و مراحل اداری آن را طی نمایید. مشمولین خارج از کشور برای دریافت کارت پایان خدمت المثنی باید به سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت خود مراجعه نمایند و ‌مدارک لازم را تحویل دهند و فرم‌های لازم را پر کنند. پس از صادر شدن مجدد کارت پایان خدمت، متقاضی باید آن را به صورت حضوری از محل سفارت دریافت کند.

 

مدارک المثنی معافیت و پایان خدمت

۱. گواهی درج آگهی مفقودی کارت پایان خدمت یا آگهی مفقودی کارت پایان خدمت در روزنامه کثیرالانتشار، در دو نوبت و به فاصلۀ یک ماه

  ۲. تکمیل برگۀ درخواست صدور کارت پایان خدمت یا برگۀ شمارۀ یک به دست متقاضی

 ۳. اصل و کپی کارت ملی

  ۴. اصل شناسنامه به همراه کپی از صفحۀ اول و صفحۀ توضیحات

۵. عکس ۲×۳ تمام‌ رخ متقاضی با زمینۀ سفید و پشت‌ نویسی ‌شده

  ۶. ارائۀ برگۀ شمارۀ دو یا برگ تعهد که به تأیید دفتر اسناد رسمی رسیده باشد

  ۷. لاشه کارت معیوب در صورت موجود بودن

  ۸. پرداخت هزینه ‌های صدور مجدد کارت معافیت سربازی یا کارت پایان خدمت

 

زمان صدور المثنی معافیت و پایان خدمت

مدت زمان لازم برای صدور مجدد کارت‌ های هوشمند پایان خدمت و معافیت سربازی بین سه تا هفت روز کاری است. کارت معافیت سربازی المثنی یا کارت پایان خدمت سربازی المثنی به نشانی محل سکونت شما ارسال می‌ شود. بنابراین با توجه به میزان درخواست ‌ها و منطقۀ پستی شما این زمان اندکی متغیر است. شما می ‌توانید با مراجعه به وب ‌سایت پلیس+۱۰ از صدور کارت جدید خود مطلع شوید. همچنین پس از تحویل داده شدن آن به اداره پست می ‌توانید با وارد کردن کد پیگیری از وضعیت آن مطلع شوید.

مفقودی کارت پایان خدمت

کارت پایان خدمت(معافیت) …………. با کد ملی ………….. فرزند ………….. در تاریخ …………. مفقود گردیده و از درجه اعتبار ساقط است.

پیمایش به بالا