ثبت و چاپ آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

ثبت آگهی روزنامه

جاپ آگهی روزنامهسامانه آنلاین ثبت انواع آگهی در روزنامه ها

            مشاوره و راهنمایی      02165579304 

مشاوره فوری     02165579304

ثبت آگهی

مفقودی برگ سبز خودرو

سامانه هوشمند و آنلاین ثبت آگهی روزنامه

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو

هر خودرویی دارای سه مدرک قانونی متفاوت به نام برگ سبز، سندکمپانی و کارت ماشین است که این سه دارای کارکردی مشابه هستند؛ هنگام خرید خودرو، دو سند مختلف به نام خریدار ثبت می‌شود سند اول به نام سند مالکیت خودرو می باشد که این سند توسط نیروی انتظامی صادر می شود و چون سبز رنگ است به آن برگ سبز خودرو می گویند.

همچنین کارت ماشین بر اساس اطلاعات موجود در همین سند و به عنوان مدرک هویتی و مالکیتی خودرو توسط نیروی انتظامی صادر می‌شود. سند دوم سند کمپانی خودرو نام دارد که در دفاتر اسناد رسمی ثبت می‌شود و مالکیت قطعی خودرو را انتقال می‌دهد که تنها، این سند مورد تأیید قوه‌ قضائیه است و اگر دعوایی در دادگستری و در خصوص خودروی شما مطرح شود شما باید سند کمپانی را ارائه کنید، اما در رابطه با پلیس راهور نیاز به ارائه برگ سبز خودرو و کارت ماشین است.

همچنین هنگام خرید خودروی صفر، این برگه مستقیماً از طرف شرکت خودروسازی به نام شما زده می‌شود اما در نقل و انتقال‌های بعدی برای به نام زدن آن باید به یک دفتر اسناد رسمی رجوع کرد. باید توجه داشت که هر گونه نقل و انتقال وسایل نقلیه با برگ سبز خودرو انجام می‌گیرد. پس از آن است که این تغییرات در دفترخانه‌ها نیز ثبت می‌شوند و وجهه‌ای رسمی‌تر به خود می‌گیرند. طبق توضیحات ذکر شده این مدارک بسیار مهم هستند به همین علت باید در حفظ و نگهداری آن تلاش کنیم اما درصورت گم شدن یا به سرقت رفتن آن ها اقداماتی باید انجام شود که در مقاله زیر به طور کامل به مفقودی برگ سبز اشاره کردیم.

برگ سبز مفقودی

طبق قوانین موجود تمام مدرک گم شده در صورت پیدا شدن توسط افراد یا مراکز باید در صندوق پست انداخته یا تحویل اداره پست شوند که این مدارک در سامانه پست یافته، ثبت می شوند. حال در صورت گم شدن برگ سبز اولین اقدام لازمه پیگیری و استعلام آن در سایت پست یافته هست که در بخش جستجوی خودرو با وارد کردن شماره پلاک از پیدا شدن یا نشدن مدرک خود مطلع می شویم. که در صورت پیدا شدن آن با مراجعه به اداره پست نزدیک محل زندگی و با انجام اقدامات لازمه، مدرک خود را تحویل می گیریم.

آگهی مفقودی برگ سبز

درصورت پیدا نشدن برگ سبز اولین اقدام لازمه ثبت آگهی مفقودی در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار است . تا از سوءاستفاده‌های احتمالی ناشی از گم شدن برگ سبز جلوگیری شود. اقدام فوری شما پس از گم شدن برگ سبز ماشین بسیار مهم است. در واقع، در صورت ندادن آگهی مفقودی برگ سبز خودرو، مسئولیت هر نوع پیشامدی از نظر قانونی با شما است. همچنین انجام یک نوبت آگهی مفقودی مبنی بر سرقت یا مفقودی سند مالکیت وسیلۀ نقلیه به یک روزنامۀ کثیرالانتشار برای درخواست المثنی برگ سبز الزامی است. پس مهم‌ترین اقدامی که پس از گم شدن برگ سبز خودرو باید انجام دهید، انتشار آگهی مفقودی برگ سبز خودرو است که تنها پس از گذشت دَه روز از زمان این آگهی است که شما می‌توانید برای گرفتن سند جدید به مرکز تعویض پلاک مراجعه کنید همچنین نیازی به مراجعه به کلانتری نیست و فقط انتشار آگهی کفایت می کند.

المثنی برگ سبز خودرو

برای گرفتن المثنی برگ سبز ماشینتان باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید، در هنگام مراجعه باید مدارک زیر را هم به همراه داشته باشید:

آگهی مفقودی چاپ شده در یک روزنامه کثیرالانتشار که دست ‌کم ۱۰ روز از تاریخ نشر آن گذشته باشد.
برگۀ عدم خلافی خودرو با تاریخ جدید
بیمه ‌نامۀ شخص ثالث
اصل و کپی کارت ملی
تمام این مدارک باید توسط مالک خودرو و یا وکیل قانونی آن تحویل داده شود وحضور خودرو در هنگام درخواست المثنی برگ سبز آن لازم است وتمام هزینه‌های صدور برگ سبز المثنی از طریق دستگاه‌های کارت‌ خوان مستقر در مراکز تعویض پلاک پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) دریافت می‌شود.

توجه داشته باشید که پیش از دریافت المثنی، نمی‌توانید اقدام به فروش و یا هرگونه اقدام قانونی دیگر مرتبط با ماشینتان کنید. همچنین پس از اینکه المثنی به دستتان رسید، حتماً اطلاعات موجود در آن از جمله شماره موتور، شماره شاسی، شناسه وسیله‌ نقلیه و کد ملی را به طور دقیق بررسی کنید و از صحت آن مطمئن شوید.

هنگام خرید ماشین صفر، کارت سبز خودرو حداکثر تا ۱۵ روز بعد از طریق پست به دست شما می‌رسد. هنگام خرید ماشین دست ‌دوم نیز اولین سندی که باید به نام شما شود، برگ سبز ماشین است. کارت ماشین نیز بر اساس همین سند برای شما صادر خواهد شد.

مفقودی برگ سبز خودرو

برگ سبز خودرو ………………… فرزند محمد به کد ملی ……………….. شماره شناسنامه ……. خودرو پراید رنگ نوک مدادی متالیک مدل 1380 شماره پلاک ……………… شماره شاسی 12345678910 شماره موتور 1234567891 در تاریخ 1399/09/09
مفقود گردیده و از درجه اعتبار ساقط است.

پیمایش به بالا