ثبت و چاپ آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

ثبت آگهی روزنامه

جاپ آگهی روزنامهسامانه آنلاین ثبت انواع آگهی در روزنامه ها

            مشاوره و راهنمایی      02165579304 

مشاوره فوری     02165579304

ثبت آگهی

رپرتاژ خبری

خبرگزاری دانشجویان جمهوری اسلامی ایران

خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) نخستین خبرگزاری غیردولتی بعد از انقلاب 57 و تنها خبرگزاری دانشجو محور محسوب می شود که امتیاز آن توسط جهاد دانشگاهی در سال 1378 اخذ شد.

ایسنا

خبرگزاری دانشجویان ایران

ایسنا؛ اخلاق، امید، آگاهی

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌ تنها خبرگزاری با هویت دانشجویی و نخستین خبرگزاری غیردولتی ایران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی محسوب می شود که امتیاز آن در تاریخ ۱۳۷۸/۴/۲ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار جهاددانشگاهی قرار گرفت.

خبرگزاری دانشجویان ایران با بهره‌گیری از سرمایه‌ی اندیشه، صداقت و با تکیه بر توان، خلاقیت، نوآوری جوانان دانشجو در ۱۳ آبان ۱۳۷۸ با اظهار لطف مقام معظم رهبری خطاب به ایسنا که فرمودند: “اخبار خوب، مفید و امیدبخش مخابره کنید.”  با هدف اطلاع رسانی صحیح، بهنگام و همه جانبه به صورت آزمایشی و در ۱۶ آذر همان سال مصادف با روز دانشجو به صورت رسمی به عرصه اطلاع‌رسانی گام نهاد.

رسالت اصلی این رسانه خبری از بدو تاسیس تاکنون ایفای نقش دانشگاهیان در توسعه فضای رسانه‌ای کشور و ارتقای آگاهی‌های علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و صنفی با نگاهی دانشگاهی و دانشجویی و شکل‌گیری حلقه واسط بین مسوولان، نخبگان و مردم بوده است.

 

 اهداف، سیاستها و اولویتهای خبرگزاری دانشجویان ایران


– نگاه تحلیلی و آسیب‌شناسانه به مسائل ایران و جهان

– بازتاب واقعی اخبار

– سرعت و دقت در انتشار اخبار

– پرهیز از افراط و تفریط

– توجه به مخاطب و ایجاد اعتماد پایدار بین رسانه و مخاطب

– صداقت و امانت‌داری در انتشار اخبار

– پرهیز از ایجاد تنش‌های آسیب‌زا در افکار عمومی

– تلاش در جهت ایجاد روحیه امیدواری واقع‌نگرانه در جامعه

– بازنمایی همه جانبه و بی‌طرفانه اندیشه‌ها و افکار در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

 

ساختار تشکیلاتی:

هیات مدیره:
مرجع تصمیم گیری در ایسنا هیات مدیره‌ای متشکل از رییس جهاددانشگاهی به عنوان رییس هیات مدیره، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، مدیرعامل خبرگزاری و دو نفر از اعضای جهاددانشگاهی به پیشنهاد رییس جهاددانشگاهی هستند.

مدیرعامل :
این خبرگزاری اکنون با مدیریت محمدمهدی خیرجو اداره می‌شود.

معاونت‌ها:
معاونت خبر، معاونت انفورماتیک و فنی، معاونت آموزشی و پژوهشی، معاونت پشتیبانی، معاونت چندرسانه ای

ادارات خبر:
علمی و دانشگاهی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، بین‌الملل، فرهنگی هنری، ورزشی، عکس، استانها

خبرگزاری ایسنا

خط مشی خبری، اخلاقی خبرگزاری دانشجويان ايران شامل كليه اصول و ارزشهای اعتقادی و حرفه‌ای حاكم بر تحريريه خبر است كه مي‌تواند خبرگزاری را در مسير دستيابی به اهداف اصلي  مندرج در اساسنامه آن قرار دهد و همه اعضا ملزم به رعايت آن هستند.

اين خط مشی با توجه به اهداف اصلی تاسيس ايسنا شامل ايفای نقش دانشگاهيان در توسعه فضای رسانه‌ای كشور و ارتقای آگاهی های علمی، فرهنگی، دينی، سياسی، اجتماعی، اقتصادی و شكل‌گيری حلقه واسط بين مسوولان، نخبگان و مردم و همچنين تلاش براي دست‌يافتن به موجوديتی جامع و كامل از يك خبرگزاری معتبر و موثر در عرصه داخلی و بين‌المللی، در دو فصل اصول كلی و اصول حرفه‌ای تدوين شده است.

 اصول كلی حاكم بر تحريريه خبرگزاری دانشجويان ايران همان اصول اعتقادی و باورهای جهادگران جهاد دانشگاهی، شامل شش اصل زير است:

 1ـ اسلام 2ـ ارزش‌هاي انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی 3ـ قانون اساسی
 4ـ انديشه‌هاي حضرت امام خمينی(ره) 5ـ ولايت فقيه 6ـ منافع و ارزشهای ملی

همچنین اعتقاد و التزام عملی به آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص) و ترويج آن از اصول كلی خدشه‌ ناپذير حاكم بر تحريريه خبرگزاری دانشجويان ايران(ايسنا) است. ايسنا در راستای حفظ هويت اسلامی و عمل به رهنمودهای بزرگان دين، اشاعه فرهنگ و آموزه‌های اصيل اسلامی را همواره وظيفه خود می داند.

خبرگزاری دانشجويان ايران، هم‌چنين تلاش در راستای تحقق وحدت مسلمانان جهان را از مبانی مهم خبری خود می داند.

پايبندی به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و پاسداری از محتوای شعار جاودانه «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» به عنوان عصاره‌ مطالبات ملت بزرگ ايران و تلاش در جهت تحقق كامل آن همواره سرلوحه فعاليت‌های خبرگزاری دانشجويان ايران قرار دارد.

ايسنا در اين زمينه، با تاكيد بر اشاعه گفتمان ، ادبيات و فرهنگ اصيل انقلاب اسلامی، حمايت از اصول ، ارزش‌ها و اركان نظام مقدس جمهوری اسلامی را وظيفه خود می داند.

پیمایش به بالا